Patronat merytoryczny: Stała Konferencja Ekonomii Społecznej ●

Finaliści 11. edycji Konkursu (eS)

Zespół 8 ekspertów i ekspertek społecznych, ekonomicznych oraz rynku pracy, innowacyjności i ekonomii społecznej po zapoznaniu się z wnioskami i dołączonymi do nich sprawozdaniami finansowymi, zgodnie z Regulaminem Konkursu oraz procedurą oceny i wyboru finalistów, 10 października – po dyskusji, ocenach i 12 turach głosowań zdecydował, że do finału 11. edycji Konkursu (eS) na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku wchodzą:

Centrum Wsparcia Sp. z o.o

Wrocław, dolnośląskie
www.centrumwsparcia.com

Zagłosuj: glosowanie.konkurs-es.pl

G&G Sp. z o.o.

Iwierzyce, podkarpackie
www.grupagg.pl

Zagłosuj: glosowanie.konkurs-es.pl

Społeczna 21

Kraków, małopolskie
www.zrecznedrobiazgi.pl

Zagłosuj: glosowanie.konkurs-es.pl

Spółdzielnia Socjalna “MULTISERVICE”

Myszków, śląskie
www.spoldzielniamultiservice.pl

Zagłosuj: glosowanie.konkurs-es.pl

Spółdzielnia Socjalna PROMYK NADZIEI

Opoczno, łódzkie
www.spoldzielnia-promyknadziei.pl

Zagłosuj: glosowanie.konkurs-es.pl

Zgodnie z zasadami Konkursu przy ocenienie brane były pod uwagę – po równo! – kryteria ekonomiczne i kryteria społeczne. Kondycja finansowa przedsiębiorstwa miała taką samą wagę jak pozostałe kryteria dotyczące m.in. zarządzania i warunków zatrudnienia, celów społecznych i działalności lokalnej, działań na rzecz lepszego świata i innowacyjności społecznej. Przy ocenie formalnej i preselekcji znaczenie miała jakość wniosku – ilość informacji potrzebnych do przeprowadzenia oceny.

W I etapie oceny wszyscy eksperci i eksperci zapoznali się ze wszystkimi dopuszczonymi do oceny przedsiębiorstwami, to znaczy każdy wniosek był oceniany przez ośmiu ekspertek i ekspertów.
Finalistów wybrał zespół następujących ekspertów i ekspertek: Piotr Borkowski, Malwina Fazá Al-Zubaidi, Agata Gawska, Beata Juraszek-Kopacz, Zbigniew Prałat, Stanisława Retmaniak, Adam Szulczewski, Aleksandra Wiśniewska. Sylwetki pojawią się niebawem w zakładce „eksperci”.

W II etapie oceny eksperci i ekspertki ekonomiczni będą analizowali szczegółowo sprawozdania finansowe a ekspertki i eksperci społeczni udadzą się do przedsiębiorstw na wizyty. Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy 17 listopada na Gali Konkursu w Warszawie.

Wszystkim przedsiębiorstwom, które zgłosiły się do naszego Konkursu i nie dostały się do finału dziękujemy serdecznie za udział. Żałujemy, że nie mogliśmy przyjąć wszystkich, którzy – tak jak Wy – na wyróżnienie zasługują. Wiemy, że niezależnie od tego i tak jesteście najlepsi – udowadniacie to Waszą codzienną, ciężką i dobrą pracą. Jesteście przykładem dla innych – jak dobrze łączyć przedsiębiorczość z wrażliwością na los innych, najsłabszych. Bardzo Wam dziękujemy za podziw, inspirację i dumę jakie czuliśmy czytając Waszą historię. A historia Konkursu pokazuje, że w przyszłym roku zwycięzcą może być właśnie ktoś z grona niezakwalifikowanych do finału w tegorocznej edycji. Jako organizatorzy mocno trzymamy kciuki i liczymy, że spotkamy się w naszym Konkursie za rok.

Sylwetki finalistów będziemy prezentowali na tej stronie. Tymczasem zapraszamy do głosowania na najlepsze przedsiębiorstwo i wskazania, kto z finalistów powinien otrzymać Nagrodę Publiczności. Głosowanie trwa do 17 listopada na stronie: glosowanie.konkurs-es.pl.

W imieniu organizatora – Krzysztof Alcer, Sekretarz Rady Konkursu (eS) im. Jacka Kuronia.

Zostańmy w kontakcie!