Zespół oceniający w I etapie Konkursu (eS)

W I etapie 13. edycji Konkursu (eS) na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia wnioski ocenia siódemka ekspertek i ekspertów z dziedziny ekonomii społecznej, rynku pracy, zarządzania, działań i innowacji społecznych. To oni wybierają finalistów Konkursu (eS) w 2024 roku:

Karolina Cyran-Juraszek

Stała Konferencja Ekonomii Społecznej
Ekspertka społeczna zajmująca się rozwojem ekonomii społecznej i III sektora w Polsce. Związana z Konkursem (eS) od początku.

Zdjęcie ze strony: frso.pl

Anna Bulka

Związek Lustracyjny Spółdzielni
Dyrektorka Delegatury ZLS w Krakowie. Prezeska Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej.

Zdjęcie ze strony: facebook.com

Anna Hincz

Fundacja Stocznia
Specjalistka od innowacji społecznych. Pracuje w zespole Business Unusual - programu wzmocnienia przedsiębiorczości społecznej w Polsce.

Zdjęcie ze strony: stocznia.org.pl

Beata Juraszek-Kopacz

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
Prezeska Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, ekspertka Warszawskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Zdjęcie ze strony: frso.pl

Zbigniew Prałat

Stowarzyszenie na rzecz Spółdzielni Socjalnych
Koordynator ds. inkubacji i wsparcia finansowego Wielkopolskiego Ośrodka Ekonomii Społecznej.

Zdjęcie ze strony: woes.pl

Tomasz Schimanek

Stała Konferencja Ekonomii Społecznej
Członek wielu stowarzyszeń, trener, doradca, ekspert ds. ekonomii społecznej, organizacji pozarządowych i programów społecznych. Związany z Konkursem (eS) od początku.

Zdjęcie ze strony: filantropia.org.pl

Aleksandra Wiśniewska

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych
Kierowniczka Warszawskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Zdjęcie ze strony: fise.org.pl

Ekspertki i esprci przez kilka tygodni zapoznają się z wnioskami i dokonują samodzielnej wstąpnej oceny biorąc pod uwagę nastepujące kryteria:

  • kondycję finansową (m.in.: obroty, źródła przychodów, wynik finansowy, majątek, zadłużenie, rentowność, plany finansowe);

  • zarządzanie i warunki zatrudnienia (m.in: zatrudnienie osób zagrożonych wykluczeniem, trwałość zatrudnienia, partycypacja w zarządzaniu, wspieranie wchodzenia na otwarty rynek pracy, zapewnianie rozwoju osób zatrudnionych, uważność na potrzeby osób za-trudnionych, polityka antymobbingowa);

  • działalność społeczna (m.in.: działanie na rzecz rozwiązywania problemów społecznych, działania lokalne i na rzecz społeczności lokalnej, jakość oferty działań społecznych, spójność działań społecznych i biznesowych, promocja idei ekonomii społecznej);

  • działania na rzecz lepszego świata (m.in: postawa proekologiczna i przeciwdziałanie kry-zysowi klimatycznemu, podejmowanie działań reagujących na kryzys migracyj-ny/uchodźczy, równość szans, niedyskryminacja, kampanie społeczne i edukacyjne);

  • innowacyjność, w tym innowacyjność społeczna.

Następnie na spotkaniu prowadzonym przez Sekretarza Rady Konkursu (eS) omawiają poszczególne wnioski oraz wystawiają swoje oceny punktowe. Po omówieniu i ocenieniu wszystkich wniosków ekspertki i eksperci biorący udziała w spotkaniu przechodzą tury głosowania nad składem finalistów.

Praca ekspertów i ekspertek 13. edycji Konkursu (eS) jest społeczna. Nie pobierają za pracę wynagrodzenia.

Dziękujemy! 💜

Zostańmy w kontakcie!

"*" oznacza pola wymagane

Zgoda na dane osobowe*