Lista przedsiębiorstw w I etapie Konkursu

Do I etapu Konkursu [eS] im. Jacka Kuronia na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne zakwalifikowało się 42 przedsiębiorstw. Do końca sierpnia 10 ekspertek i ekspertów będzie dokonywało oceny merytorycznej zgłoszonych firm pod kątem społecznym i ekonomicznym.

Listę finalistów poznamy pod koniec sierpnia.

W pierwszym etapie Konkursu biorą udział następujące przedsiębiorstwa:

lp. nazwa miejscowość województwo
1 Ambasada Kreatywności Chrzanów małopolskie
2 Annopolska Spółdzielnia Socjalna “Perspektywa” Annopol lubelskie
3 Arte Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Bielawa dolnośląskie
4 DIFFERENT restauracja w ciemności, obsługiwana przez niewidomych kelnerów Warszawa mazowieckie
5 Fundacja Galar Gdański Gdańsk pomorskie
6 Fundacja Inicjatyw Lokalnych i Ekonomii Społecznej Kraków małopolskie
7 Fundacja Kosmos dla Dziewczynek Warszawa mazowieckie
8 Fundacja Leny Grochowskiej Siedlce mazowieckie
9 Fundacja Leżę i Pracuję Katowice śląskie
10 Fundacja Mamo Pracuj Kraków małopolskie
11 Fundacja Rozwoju Warmii i Mazur Iława warmińsko-mazurskie
12 Fundacja Zlotowianka Złotów wielkopolskie
13 Fundacja Źródła Życia Budy-Zasłona, Mszczonów mazowieckie
14 Przedsiębiorstwo Społeczne ŚMA non profit sp.zo.o Żyrardów mazowieckie
15 Spółdzielnia Socjalna “Bon Appetit” Kościan wielkopolskie
16 Spółdzielnia Socjalna “Dębnianka” Wierzawice, Leżajsk podkarpackie
17 Spółdzielnia Socjalna “Dobra Marka” Domacyno, Karlino zachodniopomorskie
18 Spółdzielnia Socjalna “FADO” Łódź łódzkie
19 Spółdzielnia Socjalna “INICJATYWA” Puławy lubelskie
20 Spółdzielnia Socjalna “Jasne, że alternatywa 21” Częstochowa śląskie
21 Spółdzielnia Socjalna “Jasne, że BUS” Częstochowa śląskie
22 Spółdzielnia Socjalna “Margines” Warszawa mazowieckie
23 Spółdzielnia Socjalna “MULTISERVICE” Myszków śląskie
24 Spółdzielnia Socjalna “Perspektywa” Łasin kujawsko-pomorskie
25 Spółdzielnia Socjalna “Pożyteczni” Warszawa mazowieckie
26 Spółdzielnia Socjalna “POŻYTEK” Tłuszcz mazowieckie
27 Spółdzielnia Socjalna “Serce Pogórza” Dzierżanony, Paleśnica małopolskie
28 Spółdzielnia Socjalna “Starachowiczanka” Starachowice świętokrzyskie
29 Spółdzielnia Socjalna “Zielony punkt” Kępice pomorskie
30 Spółdzielnia Socjalna NA PIĄTKĘ Grodzisk Wielkopolski wielkopolskie
31 Spółdzielnia Socjalna Nowa Przystań Stare Bielice k. Koszalina zachodniopomorskie
32 Spółdzielnia Socjalna Równość z siedzibą w Krakowie Kraków małopolskie
33 Stowarzyszenie Bydgoskie Kajaki Bydgoszcz kujawsko-pomorskie
34 Stowarzyszenie Get Up Bydgoszcz kujawsko-pomorskie
35 Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych “RAZEM” Radom mazowieckie
36 Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Siedlisko” Staniszcze Wielkie opolskie
37 Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Aktywnosci Seniorów AS Mława mazowieckie
38 Stowarzyszenie Przyszłość w Gminie Wąsewo Wąsewo mazowieckie
39 Stowarzyszenie Wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo Motycz Leśny, Motycz lubelskie
40 Zakład Aktywności Zawodowej Siedlce mazowieckie
41 Zakład Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Radość" w Dębicy w Woli Żyrakowskiej Wola Żyrakowska, Dębica podkarpackie
42 Zakład Aktywności Zawodowej w Wieruszowie Wieruszów łódzkie

17 lipca 2019