RADA KONKURSU

Joanna Wardzińska

Joanna Wardzińska

Przewodnicząca Rady

Przewodnicząca Stałej Konferencji Ekonomii Społecznej. Absolwentka Politechniki Warszawskiej, specjalność elektroniczna aparatura medyczna. Od 1994 roku związana z ekonomią społeczną poprzez pracę w grupie banku BISE S.A. W latach 1996 – 2007 była członkiem zarządu, wiceprezesem banku BISE S.A. Od 2009 roku do 2020 roku jako wiceprezes TISE zajmowała się finansowaniem podmiotów ekonomii społecznej. 

Jest członkiem „Zespołu ds. rozwiązań systemowych dla ekonomii społecznej”, zasiada w Radach Nadzorczych: Fundacji Partnerstwa dla Środowiska, Małopolskiego Funduszu Poręczeń dla Ekonomii Społecznej, ABC SA.
Zbigniew Gajewski

Zbigniew Gajewski

Partner w Ośrodku dialogu i analiz THINKTANK. Promotor innowacji biznesowych i społecznych. Ekspert w zakresie organizacji eventów, komunikacji społecznej, wizerunku i CSR. Pomysłodawca i skuteczny realizator wielu nowatorskich przedsięwzięć biznesowych.
W latach 2006-2016 pracował w Konfederacji Lewiatan a w latach 2010-2016 był członkiem rządowego Zespołu ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw, a w latach 2007-2016 członkiem Rady Dyrektorów Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Julia koczanowicz-chondzyńska

Prezeska Zarządu Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Z wykształcenia politolog z dyplomem UW i specjalistka ds. CSR, pracuje w FISE od 2007 roku, ekspertka w dziedzinie ekonomii społecznej, rozwoju lokalnego, współpracy międzysektorowej i rozwoju NGOs; doświadczona menedżerka, pełniła funkcję Pełnomocniczki Zarządu FISE od 2012 roku.
Artur Nowak-Gocławski

Artur Nowak-Gocławski

Współzałożyciel i prezes ANG Spółdzielni, działającej w branży pośrednictwa finansowego, oraz Fundacji Nienieodpowiedzialni. Zwolennik strategii biznesowych opartych o idee zrównoważonego rozwoju, zaangażowania społecznego i budowy wartości wspólnej. Firmy, które współtworzy otrzymały wiele nagród biznesowych i społecznych. W 2015 roku otrzymał osobiste wyróżnienie “Człowiek, który zmienia biznes” w I edycji nagrody Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W 2019 roku został finalistą nagrody im. Anody Muzeum Powstania Warszawskiego.

Karol Sachs

Współtwórca Konkursu im. Jacka Kuronia na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku. Architekt urbanista. Jest Prezydentem Honorowym FEBEA. W latach 1982-20015 pracował w banku Crédit Coopératif, w którego Dyrekcji Generalnej odpowiadał za kwestie związane z solidarnym i alternatywnym finansowaniem. W 1990 roku był inicjatorem utworzenia Banku BISE SA, a w 2001 r. pracował nad uruchomieniem FEBEA. Jest wice-prezydentem SEFEA (Société Européenne de Finances Ethiques Alternatives) w Padwie i wice-prezydentem funduszu COOPEST w Brukseli.

Sekretarz Rady Konkursu - Krzysztof Alcer

[INSERT_ELEMENTOR id="653"]

Zostańmy w kontakcie!