9. EDYCJA KONKURSU (2019 rok)

14 listopada 2019 r. poznaliśmy laureatów poszczególnych nagród, podczas uroczystej Gali Konkursu [eS] im. Jacka Kuronia. Gala odbyła się w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie.

Spośród 43 zgłoszeń i nominacji do finału 9. edycji zakwalifikowano 13 przedsiębiorstw, z czego dwa przedsiębiorstwa jako podmioty nowe, które mogły się ubiegać jedynie o nagrodę “Odkrycie Roku”.

Laureaci 9. edycji Konkursu:

NAGRODA GŁÓWNA I TYTUŁ PRZEDSIĘBIORSTWO SPOŁECZNE ROKU 2019

Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Siedlisko”

Firma Społeczna “Siedlisko” funkcjonuje na rynku od 1 lipca 2015 roku prowadząc działalność usługową w zakresie świadczenia całodobowej usługi opiekuńczej wobec osób starszych i przewlekle chorych oraz usługę cateringową, która stanowi podstawowy przychód firmy pokrywający wszelkie zobowiązania z tytułu prowadzonej działalności. Właścicielem przedsiębiorstwa jest Stowarzyszenie “Siedlisko”. Misją Siedliska jest podejmowanie takich działań wobec osób niepełnosprawnych intelektualnie, aby Ich życie miało osobisty i społeczny sens.

Nagrodę Główną i Tytuł Przedsiębiorstwo Społeczne Roku 2019 Rada Konkursu przyznała przedsiębiorstwu, które stworzyło wyjątkowe miejsce w swojej lokalnej społeczności. Daje godną pracę, bezpieczne miejsce i możliwość rozwoju osobom z niepełnosprawnościami oraz opiekę, rehabilitację i niepoliczalną dawkę uśmiechów seniorom i seniorkom. To dla nich wszystkich tworzy wielki, niezwykły dom – siedlisko.

CC BY-NC-SA 4.0 FISE / fot. Franek Mazur

NAGRODA POMYSŁ NA ROZWÓJ

STOWARZYSZENIE NA RZECZ WSPIERANIA SENIORÓW AS
Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów “AS”

Stowarzyszenie to miejsce DOM, które działa od 2015 roku. Misją działalności jest aktywizacja osób starszych a zwłaszcza Euro Rodziców. Prowadzi wiele agent pomocowych min. Centra Aktywnego Seniora z warsztatami dziennej terapii zajęciowej, na których powstaje słynny już Skrzat Helpik.

Więcej o Stowarzyszeniu “AS” >>

NAGRODA ODKRYCIE ROKU

Fundacja Leżę i Pracuję
Fundacja Leżę i Pracuję

“Leżę i Pracuję” to agencja marketingowa, która powstała po to, by dać pracę osobom z niepełnosprawnością ruchową. Powstała w 2017 roku z inicjatywy Majki Lipiak i Artura Szaflika. Dzisiaj – trzy lata po rozpoczęciu działań – zespół “Leżę i Pracuję” to 14 osób!
Zatrudnione w agencji marketingowej osoby z niepełnosprawnością w mają godną pracę, pełne prawa pracownicze i możliwość rozwijania nowych umiejętności.

Więcej o Fundacji Leżę i Pracuję >>

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

Fundacja Leny Grochowskiej
Fundacja Leny Grochowskiej

Zatrudniamy osoby niepełnosprawne intelektualnie, które w ramach pracowni ceramiczno-artystycznej i krawieckiej tworzą unikatowe wyroby rękodzielnicze. Praca jest dla nich formą terapii społecznej- bowiem jest to ich pierwsza praca w życiu. Nasze produkty dostępne są pod marką „toMy”.

Więcej o Fundacji Leny Grochowskiej >>

HONOROWA NAGRODA SPECJALNA RADY KONKURSU

Blanka Barkan-Popowska

Rada Konkursu, po zapoznaniu się z opinią ekspertek i ekspertów, postanowiła przyznać Honorową Nagrodę Specjalną Konkursu [eS] im. Jacka Kuronia wyjątkowej osobie – prezesce Spółdzielni Socjalnej „Pożyteczni” – pani Blance Barkan-Popowskiej. Odrzuciła ona propozycję pracy w korporacji, żeby pracować w przedsiębiorstwie społecznym. I choć jak mówi: „Nigdy tak ciężko fizycznie i umysłowo nie pracowałam. Piekę ciasta, gotuję zupy. Jestem marketingowcem, PR-owcem. Pracuję często po dwanaście godzin na 1000%” to pierwsze co się u niej widzi to wielki, energetyzujący uśmiech.

Więcej o Spółdzielni Socjalnej “Pożyteczni” >>

NAGRODA MENTORINGU PwC

Nagrody indywidualnego wsparcia mentoringowego PwC

Wszyscy finaliści 9. edycji Konkursu:

Galeria zdjęć z Gali 9. edycji Konkursu:

organizator

partnerzy